wirtualne biuro

Czy wirtualne biuro się opłaca?

Wirtualne biuro to doskonała propozycja nie tylko dla małych przedsiębiorców i freelancerów, ale również dla dużych firm, które poszukują oszczędności. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy coworking w rzeczywistości się opłaca.

Koszty coworkingu

Biuro na godziny praktycznie zawsze wychodzi o wiele taniej niż wynajmowanie własnego biura. Pamiętać należy jednak o tym, że wirtualne biuro będzie jednak droższym rozwiązaniem niż wykorzystanie własnego mieszkania, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście warto skorzystać z jego dobrodziejstwa. W chwili obecnej coworking największym zainteresowaniem cieszy się w stolicy naszego kraju. Na rynku warszawskim wirtualne biura oscylują w granicy około 600 zł netto (miesiąc). W tej cenie mamy do dyspozycji bardzo wiele udogodnień. 

Wirtualne biuro, o czym należy pamiętać?

Decydując się na coworking pamiętać należy także o możliwości pozyskania wielu nowych klientów i zleceń. W wielu sytuacjach zdarza się tak, że kosz miesięcznego coworkingu zwróci się po pozyskaniu tą metodą nowych klientów. Biorąc pod uwagę koszty biura, zawsze należy uwzględnić możliwość pozyskania nowych klientów.

Darmowe biura na godziny

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie biura wirtualne są płatne. W Polsce jest bardzo wiele miast, które dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej uruchomiły bezpłatne biura coworkingowe. Co więcej w takich miejscach bardzo często odbywają się specjalne szkolenia i warsztaty na których można spotkać się z ekspertami z wielu różnych branż.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *